دوره icdl چگونه است ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه

دوره icdl چگونه است ؟

دوره icdl در واقع همان یادگیری کامپیوتر در حد کارکردن با آن و سرو کله زدن با آن است. مدرک این دوره برای شما فوق العاده کارساز می باشد ،

مدرک این دوره و یادگیری آن در ثبت نام و پذیرفته شدن شما در شرکت های مختلف ، در انجام دادن کارهای روزمره و راحت تر شدن کار های شما و در همه موارد به شما کمک می کند و برای شما کارساز است.

شما با یادگیری کامپیوتر در این جهان هستی وابسته به این دستگاه یا همان کامپیوتر چند قدم به سوی پیشرفت جلو تر می روید. یادگیری و آموزش ICDL در این زمانه می توان گفت عضوی از واجبات است،

توی این مقاله همراه ما باشید چون قراره به صورت مفصل در مورد تمام ابعاد یادگیری icdl صحبت کنیم.

مدرک ICDL یا همان گواهینامه بین‌ المللی کاربری کامپیوتر، به افرادی اعطا می‌ شود که قصد بهبود مهارت‌ های هفت ‌گانه خود را دارند.

ICDL مخفف (International Certification in Digital Skills) است که به معنای گواهینامه بین ‌المللی مهارت‌ های دیجیتال می ‌باشد. این برنامه گواهینامه ‌ای است که توسط بنیاد ECDL ارائه می‌ شود و به عنوان یک مدرک شناخته شده جهانی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و سواد دیجیتالی محسوب می ‌شود. ICDL در بیش از (100 کشور) موجود است و بیش از (20,000 مرکز آزمون) دارد. این برنامه شامل ماژول ‌های مختلفی برای ارتقاء مهارت ‌های دیجیتالی در زمینه‌ هایی مانند استفاده پایه ‌ای از کامپیوتر، اینترنت، Microsoft Word، Excel و دیگر نرم ‌افزارهای مرتبط می ‌باشد.

آموزش مهارت کامپیوتر و مهارت هفت گانه ICDL دارای چه مباحثی است ؟

 

مباحثی که در این دوره می آموزید به شما کمک می کنند بتوانید بهتر با کامپیوتر کار کنید و کارهایتان را راه بندازید . با استفاده از کامپیوتر وارد اجتماع جدیدی می شوید و کارهای شما بسیار راحت تر از قبل می شود.

از جمله مباحثی که در این دوره می آموزید عبارتند از آشنایی با سخت افزار و نرم افزار و تفاوت آن ها ، آفیس مهمترین بخش کامپیوتر به ویژه در مباحث مقدماتی مانند پایه و اساس کار می ماند.

مباحثی مانند اینترنت ، نحوه ساخت ایمیل و کار با گوگل و آن ، مباحث مقدماتی مانند تغییر BACKGROUND یا همان پس زمینه و سایر موارد دیگر هستند.

بعد از یادگیری دوره ICDL تقریبا پایه شما تقویت شده و آماده می شوید در شرکت ها استخدام شوید کارهای خودتان را به صورت حرفه ای و پیشرفته انجام دهید.

، همچنین شما اماده ی که به صورت فریلنسری کار کنید. به این صورت که شما میتوانید با ثبت نام در سایت های معتبر فریلنسری پروژه دریافت کنید یا حرفه های پیشرفته تر و دیگر حوضه ها و رشته های کامپیوتر را بیاموزید،

مهارت‌ های هفت ‌گانه عبارت‌ اند از

IT: مفاهیم اساسی تئوری فناوری اطلاعات؛

ویندوز: کار با آیکون ‌ها، مدیریت فایل ‌ها، تنظیمات پنل و نوار استارت؛

ورد: آشنایی با نرم ‌افزار Microsoft Word؛

اکسل: ستون‌ بندی، توابع اکسل، مدیریت توابع و غیره؛

پاورپوینت: درست‌ کردن اسلاید، انیمیشن، تصاویر متحرک و جلوه‌ های بصری؛

اینترنت: کار با موتورهای جستجو؛

اکسس: مدیریت پایگاه‌ داده ‌ها.

مدرک ICDL نشان‌ دهنده تسلط فرد بر مهارت‌ های کامپیوتری است و در بازار کار اهمیت دارد.

فواید دوره icdl

 

برای مثال یک نویسنده با WORD ورد نرم افزاری که با آن می نویسند و متن را ویرایش می کنند ، راحت تر تایپ می کند و زودتر از نوشتن با خودکار و مداد کتابش را می نویسد.

یا کسی که حسابدار است با EXCEL اکسل نرم افزاری که با آن جدول طراحی می کنند و محاسبات انجام می دهند ، راحت تر از نوشتن و حساب کردن با ماشین حساب و برگه و خودکار می تواند کارهایش را راه بندازد برای محل کارش مفید تر باشد.

و در زمان خود صرفه جویی کند. یا کسی که مهندس است و نقشه طراحی میکند راحت تر و دقیق تر از نقاشی می تواند با کامپیوتر کارش را راه بندازد.

کسی که خانه دار است به جای طی کردن آن همه مسافت و تحمل شلوغی در خانه می تواند همه کارهایش را از جمله کار های بانکی ، اداری، خرید ، و سایر موارد دیگر را راه بندازد.

کسی که دانشجو یا دانش آموز است با کامپیوتر راحت تر تکالیفش را انجام می دهد، تحقیق می کند ، اطلاعات بیشتری جمع آوری می کند و می تواند تحقیق های خود را زیباتر و به روزتر ارائه کند تا بتواند شخص مقابل را متقاعد کند، می تواند به سایت های گوناگونی دسترسی داشته باشد.

کسی که برای کسب و کارش نیاز به سرمایه گذار دارد با ساخت یک پاورپوینت حرفه ای میتواند سرمایه گذار را تحت تاثیر قرار دهد. از طرفی دیگر مدرک معتبر این رشته یعنی مدرک ICDL در صورتی که معتبر باشد به شما کمک میکند .

موقعیت شغلی بهتری داشته باشید و محدوده شما در انتخاب کار چه در ایران و چه در خارج و استخدارم شدن شما گسترده تر می کند. این دقیقا یعنی یک تضمین یا یک چیزی که بعد ها دست شما را می گیرد.

دقیقا مانند مثالی که قبلا هم عرض کرده بودم مثل آن می ماند که شما در سال تحصیلی خود فعالیت هایی انجام دهید که نمره کارنامه شما را به اندازه چند نمره افزایش دهد و سبب بالا رفتن معدل شما شود و موقعیت شما را بهتر کند.

دوره ICDL یک برنامه آموزشی است که مهارت‌ های هفتگانه کامپیوتری را پوشش می ‌دهد و به شما امکان می ‌دهد تا با نرم ‌افزارهای اداری و مفاهیم پایه‌ ای فناوری اطلاعات آشنا شوید. این دوره شامل آموزش‌ هایی در زمینه‌ هایی مانند استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل‌ ها، پردازش کلمات، صفحات گسترده، پایگاه داده ‌ها، ارائه‌ ها، اطلاعات و ارتباطات و امنیت IT میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دسترسی به منابع آموزشی، می‌ توانید از دوره ‌های آنلاین موجود در اینترنت استفاده کنید. همچنین، برخی از دوره ‌ها گواهینامه ‌های معتبری ارائه میدهند که می ‌تواند در افزایش شایستگی ‌های شغلی شما مفید باشد.

دوره icdl

سرفصل های این دوره icdl چیست؟

 

دوره icdl که یک دوره شامل و جامع می باشد در تمام جنبه های زندگی و کاری کاربرد دارد، شامل مباحث زیر می باشد:

 

  1.  مبانی: که شامل تمامی نکات و توضیحات لازم در زمینه سخت افزار و نرم افزار می باشد.
  2.  ویندوز: شما در این اموزش یاد میگیرید تمامی فعالیت های مربتط با ویندوز و تمامی تنظیمات مرتبط با کامپیوتر را یاد خواهید گرفت.
  3.  اینترنت: در این بخش شما یاد میگیرید که چگونه یک ایمیل بسازید و چگونه به کمک اینترنت به مباحث مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید.
  4.  Word : شما به کمک این نرم افزار میتوانید از یک نامه ساده تا یک فایل پایان نامه را اماده کنید.
  5.  Excel : به کمک این نرم افزار شما خیلی از کارهای محسباتی و حسابداری خود را می توانید به ساده ترین شکل انجام بدین، تازه شما هر جا بگویید که به اکسل مسلط هستید به عنوان متخصص شناخته خواهید شد.
  6. Poewrpoint: در این بخش شما به مباحث ارائه و ساخت یک فایل زیبایی برای تحقیقات کاملا مسلط خواهید شد.
  7.  Access : تصور کنید که یک مدرسه یا بانک قصد دارد تمام اطلاعات افراد مورد نظر خود را دسته بندی و نگهداری کند، این کار توسط نرم افزاری به نام پایگاه داده انجام می شود.

 

آموزش رایگان کامپیوتر و مدرک رایگان ICDL

 

شاید آموزش رایگان کمی عجیب و غریب به نظر برسد چرا که هیچ آموزشگاهی نیست که بخواهد برای همه مردم آموزش رایگان دوره ICDL را برگزار کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت منظور از دوره رایگان icdl همان دوره های موجود در اینترنت و فضای مجازی است،

این اموزشها کامل نیست ولی همچنان خیلی از مردم استعداد این را دارند که در خانه و با کمک این دوره ها آموزش ببینند و در صرف هزینه هم صرفه جویی کنند، کمک گرفتن از اینترنت ، آپارات و دوره های دیگر رایگان و معتبر موجود در فضای مجازی شاید بتواند برای همه مردم یک ایده جالب و خوب باشد،

ولی علاوه بر اینکه شما به همه مباحث در این اموزشها دسترسی پیدا نمیکنید همچنان این به آن معنا نیست که دیگر نیازی نیست در هیچ دوره ای ثبت نام کنید بلکه ثبت نام و حضور در دوره آمادگی معمولا برای دادن آزمون الزامی است.

بنابراین الان یک مورد باقی می ماند آن هم هزینه مدرک ICDL است .حداقل برای گرفتن مدرک باید هزینه کنید. مهم نیست در چه سایتی چه کانونی و کجا برای گرفتن مدرک اقدام نمایید ، همه جا برای شرکت در آزمون یا حداقل چاپ مدرک از شما هزینه ای نه آنچنانی دریافت می کنند.

همان هزینه ممکن است برای خیلی از خانواده ها بار اضافی باشد اما ناگفته نماند که لازم نیست نگران آن هزینه باشید و آن هزینه هم به هزینه خود دوره icdl نمی رسد.

دوره icdl مژگان مدحج

چه سوالاتی در آزمون می آید؟

 

برای گرفتن یک مدرک و دادن یک آزمون قطعا این سوال به ذهن خیلی از مردم می رسد که چه سوالاتی در این آزمون می آید و ما باید چگونه و چه آموزش هایی ببینیم که بتوانیم از پس این آزمون بر بیاییم .

سوالاتی که در این آزمون می آید همگی بستگی به کامپیوتر دارد. معمولا سوالات چهار گزینه ای هستند و این به شما خیلی کمک می کند و کارتان را آسوده تر خواهند کرد. برخی از سوالات معنا و مفهوم چیزی هستند برای نمونه نرم افزار چیست یا چه تفاوتی با سخت افزار دارد.

برخی از سوالات  در آزمون دوره icdl هم همان کارهای عملی هستند که انجام می دهید برای مثال برش زدن یک متن در ورد و سایر موارد دیگر. شما برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید نمونه سوالات و آزمون های قبلی را بررسی کنید، همچنین جزوات و کتابهایی که حین اموزش اساتید و مربیان به شما ارائه می کنند را مطالعه کنید.

 

سوالات متداول

1-آیا میتوان مدرک بین المللی icdl را به صورت رایگان گرفت ؟

باید در جواب این سوال بگوییم که شما میتوانید دوره را به صورت خود خوان آموزش ببینید ولی باید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید ولی برای آزمون و گرفتن مدرک حتما باید از یک مرکز معتبر اقدام کنیم .

2-چه سوالاتی در آزمون می آید ؟

سوالات آزمون از موارد و سرفصل هایی است که در دوره مشخص شده است

3- سر فصل های دوره چیست ؟

در مقاله کامل به این سوال پاسخ داده ایم ولی دوره از آموزش ورد ، اکسل ، پاورپوینت ، اکسز ، مبانی کامپیوتر و اینترنت تشکیل شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آغاز گفتگو
1
چطور میتونم کمکت کنم ؟
مرکز آموزشی ایل
سلام خوش آمدید چطوری میتونم کمکتون کنم ؟