برای یادگیری مهارت icdl پیش نیازی لازم است ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه

یادگیری مهارت icdl دارای مهارت های هفتگانه است. این مهارت ها به اصطلاح به نام هفت خان کامپیوتر معروفند. دوره icdl درواقع در ایران همان هفتگانه کامپیوتر هستند.

اما در کشور های دیگر یا برخی از کشور ها ممکن است نام این مهارت متفاوت باشد ، مانند اروپا. در این مقاله قصد دارم در رابطه با پیشنیاز های دوره icdl و خود دوره کامپیوتر صحبت کنم و این دو مورد را مورد بررسی و بحث قرار دهم.

دوره icdl چیست و و مهارت هفتگانه آن دارای چه سر فصل هایی است؟

 

دوره مهارت هفت گانه کامپیوتر یا همان آی سی دی ال کامپیوتر دوره ای است که سبب آشنایی شما با کامپیوتر و دوره مقدماتی آن می شود. این دوره دارای هفت سرفصل می باشد.

که هر فصل آن بخشی از مهارت های کامپیوتر را به شما می آموزد. اینترنت ، آفیس ، ویندوز و سایر موارد دیگر از جمله مواردی هستند که در این دوره به آموزش دادن آن ها پرداخته می شود.

آموزش ورد و آموزش اکسل از جمله مواردی هستند که در این دوره به عنوان سر فصل های مهم یاد می شوند.

مدرک ICDL که مخفف عبارت (International Computer Driving Licence) به معنای (گواهینامه بین ‌المللی کاربری کامپیوتر) است، یک گواهینامه بین ‌المللی برای اثبات مهارت‌ های اساسی در کار با رایانه می‌ باشد. این مدرک شامل دو سطح می ‌باشد و در سراسر جهان اعتبار دارد. مهارت ‌های اصلی که در این دوره آموزش داده می ‌شوند شامل: فناوری اطلاعات، استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ‌ها، واژه پردازی، ایجاد جداول اطلاعاتی، استفاده از بانک ‌های اطلاعاتی، ارائه مطلب و استفاده از صفحات وب و ارتباطی می ‌باشد.

 

یادگیری کامپیوتر در این دوره از کجا شروع میشود و چگونه است؟

 

مهارت یادگیری کامپیوتر و روش آن در این دوره به این صورت است که در ابتدا با آشنایی با سخت افزار و نرم افزار صورت می گیرد و سپس هنگام کار باسیستم در ابتدا با روشن کردن و خاموش کردن کامپیوتر شروع می کنید .

سپس اصول مهم کار با کامپیوتر را به شما می گویند و با کارهایی همچون تغییر پس زمینه کامپیوتر کار شما آغاز می شود. البته این را ذکر کنم که هر استاد و معلمی روش خود را برای تدریس انتخاب می نماید.

و ممکن است روش معلم یا استاد شما هم در یادگیری کامپیوتر و آموزش آن به شما کمی متفاوت باشد ولی در کل همین مطالب را در این دوره ICDL می آموزید.

یادگیری شما اگر به صورت اصولی انجام شود باید به این صورت باشد که شما همزمان که اموزشهای لازم را میبینید باید با انجام تمارین و تکالیف مختلف این مهارت را به صورت اصولی یاد بگیرید.

 

دوره مهارت هفت گانه icdl پیشنیازی لازم دارد؟

 

این دوره خودش یک نوع مقدمات در حوضه کامپیوتر است و نیازی به پیشنیاز ندارد. این دوره از صفر شروع به آموزش دادن می کند در حدی که شاید برخی از مباحث را خودتان هم تا حدودی بلد باشید.

زیرا در زندگی روزمره با کامپیوتر طبیعتا سروکله می زدید. بنابراین نیاز به بلد بودن مباحث خاصی به عنوان پیش نیاز در این دوره ندارید.

شما برای اموزش icdl نیازی به هیچگونه پیشنیازی ندارید زیرا اگر اموزش شما به صورت اصولی انجام شود شما صفر تا صد اصول کامپیوتر را در این دوره اموزش خواهید دید، شاید فکر کنید که برای اموزش icdl به مهارت انگلیسی نیاز دارید و.

لی باید بدانید شما برای یادگیری مهارت icdl نیاز به هیچ گونه پیشنیازی ندارید حتی مهارت زبان انگلسی، بازهم تکرار میکنم همه چیز بستگی به این دارد که اموزشهای شما به چه صورتی باشد، اگر اموزشهای شما به صورت کامل باشد شما فقط کافی است اموزش خود را شروع کنید.

دوره ICDL آموزش نرم افزار است یا سخت افزار ؟

 

دوره icdl به صورت تخصصی جهت اموزش مهارت های نرم افزاری طراحی شده است و شما در این دوره هفت مهارت مبانی، ویندوز، word، excel، axcess ، powerpoint و …….. آموزش خواهید دید،

در کل میتوان گفت شما در این دوره صفر تا صد کار با کامپیوتر را اموزش خواهید دید اما مباحث سخت افزاری را به صورت ابتدایی در این دوره اموزش خواهید دید ولی برای اموزش بیشتر در زمینه سخت افزاری باید به فکر دوره های دیگری باشید.

آموزش سخت افزار را کجا باید ببینیم؟

 

اگر شما علاقه به یادگیری سخت افزار دارید باید به آموزشگاه هایی مانند الکترونیک و تعمیر سری بزنید چرا که سخت افزار بیشتر با وسایل قابل لمس کامپیوتر می باشد که تخصصی جدا از نرم افزار دارد.

 

یادگیری مهارت icdl

 

سخت افزار بیشتر مایل به رشته های ساخت و ساز و تعمیر و برقو الکترونیک است. تغییر ویندوز بخشی از سر فصل های همان سخت افزار نیز به شمار می رود اما در دوره های پیشرفته نرم افزار به شما آموزش داده می شود. برای یادگیری حرفه ای سخت افزار گاهی باید در یک دوره جدا نیز به شما آموزش داده شود.

دوره آی سی دی ال فقط برای کودکان است؟

 

ای سی دی ال برای فقط کودکان و یا فقط بزرگسالان نیست، بلکه این دوره به گونه ای طراحی شده که مناسب همه می باشد. یعنی فرقی نمی کند که شما چند سال داشته باشید معمولا افراد بالای سه سال می توانند آموزش این دوره را ببینند.

اما انتظار نداشته باشید یک مدرک بین المللی به شما تعلق بگیرد. مدرک های جهانی در صورتی به شما تعلق می گیرند که شما بالای 18 سال باشید و در آزمون نیز پذیرفته شوید. این آزمون هم معمولا توسط موسسات معتبر برگزار می شود.

 

میتونم فقط چهار نرم افزار را اموزش ببینم؟

 

در هر کدام از این 4 نرم افزار آفیس مباحث مشترکی وجود دارد که اگر شما این 4 نرم افزار را به ترتیب رعایت کنید نتیجه بهتری دریافت میکنید.

شما هر کدام از نرم افزاها را می توانید به صورت جداگانه اموزش ببینید ولی اگر قصد ندارید مباحث ابتدایی و ویندوز را از ابتدا اموزش ببینید، باید حتما یک اشنایی نسبی داشته باشید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید.
البته شما همچنان میتوانید هر کدام از نرم افزاها را به صورت جداگانه اموزش ببینید، اگر قصد ندارید مباحث ابتدایی را اموزش ببینید نیاز است که حتما وقت بیشتری برای یادگیری و تمرین آن نرم افزار بگذارید.

برای آموزش اکسل حتما باید در زمینه ریاضیات قوی باشم؟

 

از آنجاییکه اکسل یک نرم افزار حسابداری هم به حساب می آید شاید این سو تفاهم برای شما پیش بیاید که پیش نیاز یادگیری اکسل حرفه ای بودن در زمینه حسابداری است. ولی این تفکر کاملا اشتباه است زیرا شما به کمک اکسل همه کارهای حسابداری را به اسونترین روش ممکن انجام خواهید داد.

یادگیری مهارت icdl مرکز آموزشی ایل

 

ناگفته نماند که اکسل به شما کمک زیادی میکند تا بتوانید مباحث حسابداری خودتان را دقیقتر انجام دهید، همچنین در جمع اوری و امار گیری اطلاعات به شما کمک به سزایی میکند.

برای یادگیری icdl2 حتما باید به مباحث icdl1 هم مسلط باشم.

 

قبلا مباحث کامپیوتر به صورت دو دوره icdl1 و icdl2 تقسیم می شدند که شما برای یادگیری این نرم افزار نیاز داشتید که حتما دوره icdl1 را می گذراندید تا به مباحث پیشرفته دسترسی داشته باشید، ولی در حال حاضر این دو دوره با هم ادغام شده اند و شما صفر تا صد کامپیوتر را در همان دوره icdl آموزش خواهید دید.

 

نتیجه گیری

در نهایت سوالی که میپرسید این است که

1) من به چه پیش نیاز هایی برای یادگیری مهارت icdl نیاز دارم؟
شما برای یادگیری کامپیوتر نیازی به هیچ پیش زمینه ای ندارید و در یک دوره اصولی از صفر تا صد کامپیوتر را آموزش خواهید دید.

2) یک دوره حرفه ای چند ساعت آموزش دارد؟
یک دوره اصولی و حرفه ای که شما را به نتیجه دلخواه برساند حداقل باید 130 ساعت آموزش به همراه حل تمرین و انجام پروژه داشته باشد.

3) اگر ریاضیات و زبان انگلیسیم ضعیف باشه میتونم icdl یاد بگیرم؟
خیر شما برای یادگیری نرم افزارها نیازی به هیچگونه پیش نیازی در زمینه ریاضیات و انگلیسی ندارید یک اموزش حرفه ای باید بتواند حتی به افراد کم سواد کمک کند تا به کامپیوتر مسلط شوند.

4) حتما برای یادگیری کامپیوتر باید مدرسه را تمام کرده باشم؟
جواب این سوال را هم میتوانید در این مقاله ببینید، برای یادگیری کامپیوتر شما نیازی به تحصیلات خاصی ندارید، شما حتی در سنین پایین میتوانید به این مباحث مسلط شوید.

2 پاسخ

  1. مهارت‌ های هفت‌ گانه شامل موارد زیر می‌ شود
   آشنایی با IT
   آموزش ویندوز
   آموزش نرم‌افزار Word
   آموزش نرم‌افزار Excel
   آموزش نرم‌افزار PowerPoint
   آموزش اینترنت
   آموزش نرم‌افزار Access
   مدرک ICDL توسط سازمان‌های دولتی، شرکت‌های تجاری بین‌المللی و انجمن‌های انفورماتیکی داده می‌شود. این مدرک نشان‌دهنده تسلط فرد بر مهارت‌های کامپیوتری است و در حوزه‌های ارتباطات و فناوری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ارائه این مدرک از شروط مهم در بیشتر آگهی‌های استخدامی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آغاز گفتگو
1
چطور میتونم کمکت کنم ؟
مرکز آموزشی ایل
سلام خوش آمدید چطوری میتونم کمکتون کنم ؟